Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė

Tarptautiniai projektai

Įsibėgėja FP7 Projektas BEAWARE
 
 
Statistiniai duomenys rodo, kad 95 procentai FP7 projektų koordinatorių yra iš Vakarų Europos. Nors Rytų Europos potencialas aeronautikos srityje yra gana didelis, tačiau dauguma įmonių dar nėra pasiruošusios pereiti nuo tiekimo grandžių organizacijos regione prie vertės kūrimo Europos mastu. Tai daugiausiai lemia šios priežastys: finansinių lėšų trūkumas ir informacijos apie poreikį ir rekalavimus trūkumas. P
 
Dėl šios piežasties buvop pradėtas projektas BEAWARE (angl. Bridging East West for Aerospace REsearch). MGT struktūros BEWARE projekto tikslas remti potencialius partmerius ir koordinatorius iš Rytų Europos Šalių, identifikuojant ateities mokslo ir vystymo projektų galimybes aeronautikos ir oro transporto srityse Horizon 2020 programoje. Didžiausias aeronautikos klasterių Europoje tinklas EACP (angl. European Aerospace Cluster Partnership) skatins inovacijas vystydamas bendradarbiavimą tarp Vakarų ir Rytų Europos aeronautikos klasterių.
 
BEAWARE konsorciumui vadovauja Estijos inovacijų biuras Invent Baltics, jungiantis piormaujančius aeronautikos klasterius (Aerospace Valley, Farnborough Aerospace Consortium, Hamburg Aviation, Helice, Moravian Aerospace Cluster and Pôle Pégase), regionines asociacijas ir agentūras (Association of Polish Aviation Industry, Agency for the Promotion of European Research) ir aeronautikos tyrėjus ( National Institute for Aerospace Research, Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas ir Zilinska University).  
 
Tam, kad būtų sudarytos sąlygos Rytų Europos aeronautikos organizacijoms lengviau įsitraukti į tiekimo grandis, , bus organizuojami tiksliniai seminarai ir vizitai, apimantys ir didžiausių aeronautikos gamyklų lankymą Prancūzijoje, Italijoje ir Vokietijoje (Marselis – Toulūza– Turinas – Apulija – Hamburgas – Berlynas) Tiesioginio bendradarbiavimio su kuruojančiais mentoriais ir ekspertais metu, bus identifikuotos potencialios galimybės įsitraukti į rinką ir atrasti naujų/ innovatyvių produkcijos tiekėjų.
 
Tam, kad nauji partneriai įsitrauktų ir pasiūlytų naujas technologijas tiekimo grandims dažniausiai reikia 2 metų. Todėl bus sukurtos inovacijų grandinės besiremiančios didelio poveikio technologijomis. Po to, Rytų Europos aeronautikos klasteriai bus paskatinti ateityje įsitraukti į EACP.
 
Plačiau apie projektą skaitykite http://beaware-aero.eu/
    • Puslapio administratoriai:
    • Gediminas Braziulis
    • Jovita Žeimytė
    • Justė Kareivaitė