Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
 Studentų “skraidymai” treniruokliu – vienas iš svarbiausių mokymo būdų, tobulinant pilotavimo techniką įvairiomis oro sąlygomis, artėjant tūpti pagal prietaisus, taip pat mokinantis navigacinio darbo ir veiksmus avariniais atvejais.
    Treniruoklis - sudėtinga techninė sistema, kuri leidžia imituoti lėktuvo “skrydį” nekylant nuo žemės. Treniruoklio kabina – tikro lėktuvo kabinos kopija su veikiančiais prietaisais ir lėktuvo sistemomis. Ji ir yra pagrindinė studentų darbo vieta.
    Lyginant su skrydžiais tikru lėktuvu skrydis treniruokliu turi privalumų. Visų pirma – skrydžių saugumas. Studentas gali iš karto “skristi” treniruokliu savarankiškai ir mokytis iš savo klaidų. Padaręs klaidą, studentas turi galimybę pats ją ištaisyti. Ir nebaisu, kad toks skrydis gali baigtis “katastrofa”. Be to, instruktorius gali “sudaryti” studentui bet kokio sudėtingumo oro sąlygas. Tai visiškai neįmanoma skrendant tikru lėktuvu. Tad ši praktika studentams – pilotams labai naudinga.
    Beje, reikia paminėti ir ekonominę naudą – “skrydis” treniruokliu kainuoja kelis kartus pigiau negu skrydis tikru lėktuvu.
    Dabar skrydžių treniruoklių mokomoji laboratorija turi naują Kanadoje pagamintą skrydžių treniruoklį, kuris imituoja skrydžius net keturių tipų orlaiviais.
 
Skrydžių navigacijos ir procedūrų terniruoklis Acsent®
 
Gamintojas: Mechtronix Systems Inc.
Pagaminimo metai: 2010
Imituojami orlaiviai ir treniruoklio tipas:
CESSNA 172 FNPT II
Piper Seneca FNPT II
Beach King Air B200 FNPT II MCC
Boeing 737 OTD
  
 
:
 
 
    • Puslapio administratoriai:
    • Kęstutis Šilkaitis
    • Gediminas Braziulis
    • Jovita Žeimytė
    • Justė Kareivaitė