Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Antano Gustaičio aviacijos institutas Padaliniai Padaliniai Aviacinės mechanikos mokomoji laboratorija
Aviacinės mechanikos mokomoji laboratorija skirta aeronautikos inžinerijos studijų krypčiai: aviacinės mechanikos inžinerijos, avionikos, (elektronikos inžinerijos (aviacinė elektronika), automatikos (aviaciniai elektros įrenginiai), orlaivių pilotavimo ir skrydžių valdymo studijų programoms.
 
Šioje laboratorijoje vyksta kompiuterinio projektavimo ir modeliavimo; aerodinamikos ir skridimo dinamikos; orlaivių sistemų; orlaivių konstrukcijų; aviacinių variklių; techninės diagnostikos ir priežiūros; ir kitų aviacinių disciplinų paskaitos, pratybos ir laboratoriniai darbai.
 
Taip pat laboratorijoje galima ne tik projektuoti, bet ir konstruoti mažų greičių orlaivius, bepiločius skraidančius aparatus, mokyklinius sklandytuvus.
 
Šiuo metu aviacinės mechanikos mokomąją laboratoriją sudaro:

1. Kompiuterinio modeliavimo laboratorija

Kompiuterinio modeliavimo laboratorija

Šioje laboratorijoje vyksta aviacinių disciplinų kompiuterinio modeliavimo darbai.

2. Orlaivių sistemų laboratorija

Orlaivių sistemų laboratorija

Šiuo metu laboratorijoje yra orlaivių Jak-42 ir Tu-134 sieniniai ir staliniai stendai. Šiuos stendus sudaro degalų, hidraulinės, oro kondicionavimo, tepimo, ledo šalinimo, slėgio reguliavimo, priešgaisrinės, vandentiekio ir kanalizacijos, apšildymo, važiuoklės valdymo, stabdžių, vairų valdymo ir kitos sistemos.
 
Taip pat laboratorija turi orlaivių Boeing 737, ATR-42, Cessna 152, Cessna 172, Cessna 310, An-2, An­‑26, Jak-42, Jak-52, Mi-2, Mi-8 degalų, tepimo, oro kondicionavimo, pneumatinės, hidraulinės, vairų valdymo, ledo šalinimo, priešgaisrinės, ratų ir kt. sistemų agregatus ir mazgus.
 
Su aviacijos inžinerijos studentų pagalba kuriami sraigtasparnio Mi-2 staliniai stendai. Taip pat projektuojami orlaivių degalų, tepimo ir hidraulinių sistemų stendai laboratoriniams darbams.

3. Aviacinių variklių laboratorija

Aviacinių variklių laboratorija

Šioje laboratorijoje studentai supažindinami su aviaciniais varikliais: turboreaktyviniais D-30 ir AI-25, turboventiliatoriniu D-36, turboveleniniais TV2-117A ir GTD-350, pagalbinėmis jėgainėmis TA-6V ir AI-9, stūmokliniu žvaigždiniu varikliu АŠ-62IR. Dėl vietos trūkumo daugelis variklių sandėliuojama.
 
Taip pat laboratorijoje yra įvairių aviacinių variklių detalių, konstrukcinių mazgų ir sistemų.

4. Kompozitinių medžiagų laboratorija

Kompozitinių medžiagų laboratorija

Šioje laboratorijoje stovi studentų suprojektuotos ir pagamintos mokyklinio sklandytuvo sparnų formos. Šiuo metu gaminami ir bandomi skalndytuvo sparnai. Taip pat yra vakuumo siurblys, dažymo ir akumuliatorių įkrovimo spintos, gręžimo staklės ir kitą įranga.
Naujai pastatytame Treniruoklių ir Laboratorijų korpuse, rengiamos laboratorijos:

5. Aerodinamikos laboratorija

Aerodinamikos laboratorija

Ši laboratorija yra kuriama. Joje bus šiuo metu aviacijos inžinerijos studentų projektuojami ir gaminami aerodinaminiai vamzdžiai.

6. Techninės diagnostikos laboratorija

Techninės diagnostikos laboratorija

Šiai laboratorijai planuojama įsigyti optinės, sūkurinių srovių, ultragarsinės ir magnetinės diagnostikos įrangos.

7. Orlaivių konstrukcijų laboratorija

Orlaivių konstrukcijų laboratorija

Dėl vietos trūkumo šiuo metu orlaivių konstrukcijų laboratorijos nėra, tačiau sandėliuojami šių orlaivių konstrukciniai mazgai: Boeing 737, ATR-42, Cessna 152, An-2, An-24, Jak-52, Mi-2 ir Lak-17.

8. Orlaivių techninės priežiūros laboratorija

Orlaivių techninės priežiūros laboratorija

Dėl vietos trūkumo šiuo metu orlaivių techninės priežiūros laboratorijos nėra, o jai priklausantys iš Karinių Oro pajėgų gauti orlaiviai L-39C ir Mi-2 stovi Vilniaus tarptautinio oro uosto teritorijoje. Taip pat laboratorijai priklauso ir dvimotoris lėktuvas Cessna 310Q.
:
 
 
    • Puslapio administratoriai:
    • Elvita Marcinkevičienė
    • Gediminas Braziulis
    • Jovita Žeimytė
    • Justė Kareivaitė