Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Antano Gustaičio aviacijos institutas Apie fakultetą Naujausia informacija VGTU oficialiai pratęsė sėkmingą bendradarbiavimą su VĮ „Oro navigacija“
Antano Gustaičio aviacijos institutas
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 4809
El. paštas avinst@vgtu.lt

VGTU oficialiai pratęsė sėkmingą bendradarbiavimą su VĮ „Oro navigacija“

2016-12-20
VGTU oficialiai pratęsė sėkmingą bendradarbiavimą su VĮ „Oro navigacija“
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos institutas (AGAI) yra vienintelė aukštoji aviacijos mokykla Lietuvoje, rengianti visų keturių svarbiausių aviacijos sričių – aviacinės mechanikos, avionikos, orlaivių pilotavimo ir skrydžių valdymo – specialistus. Pagal ugdomų kompetencijų lygį, institutas yra aeronautikos studijų regiono lyderis. Kad jauniems specialistams būtų užtikrintos pačios geriausios studijų ir praktikos galimybės, universitetas palaiko glaudžius ryšius su tarptautinėmis ir Lietuvos aviacijos įmonėmis. Su viena iš jų – VĮ „Oro navigacija“ – šiandien pasirašyta ilgalaikio bendradarbiavimo pratęsimo sutartis.
 
Anot AGAI direktoriaus Jono Vytauto Jusionio, universitetas su VĮ „Oro navigacija“ bendradarbiauja nuo įmonės įkūrimo. „Jau daug metų bendras darbas su „Oro navigacija“ prisideda prie kokybiško skrydžių valdymo specialistų lavinimo. Mes, kaip universitetas, suteikiame teorines žinias ir su VĮ „Oro navigacija“ instruktorių pagalba, pasitelkdami moderniausius skrydžių valdymo treniruoklius, užtikriname praktinį specialistų parengimą. Įmonėje dirba išties daug VGTU absolventų, tad patys įgiję žinių mūsų universitete jie jomis aktyviai dalijasi su dabartiniais studentais“, – pasakojo AGAI direktoriaus.
 
VGTU ir VĮ „Oro navigacijos“ ilgalaikės partnerystės užtikrinimo sutartyje numatyta, kad abi pusės toliau tęs bendrą veiklą, rūpinsis skrydžių valdymo specialistų rengimu.
 
Vienas iš artimiausių bendrų planų – VGTU orlaivių pilotavimo ir skrydžių valdymo treniruoklių kompleksų, mokomųjų orlaivių variklių, sklandmenų ir pagrindinių sistemų maketų perkėlimas iš Rodūnios kelio į naują Treniruoklių ir laboratorijų korpusą Linkmenų gatvėje. Padedant VĮ „Oro navigacijos“ jau nuo 2017 m. pavasario Skrydžių valdymo vientisųjų studijų programos studentai ugdys savo praktinius įgūdžius kontroliuodami oro eismą atnaujintoje ir modernizuotoje Skrydžių valdymo praktikų bazėje.
 
Naujame treniruoklių ir laboratorijų korpuse bus sudarytos dar geresnės sąlygos studentų praktiniam rengimui bei papildomos galimybės atlikti mokslinius tyrimus. Tikimasi, kad ši mokomoji bazė sustiprins Lietuvos lyderystę aviacijos srityje visose Baltijos šalyse, padės institutui tapti aviacijos specialistų rengimo traukos centru Europoje.
 
VGTU partnerė VĮ „Oro navigacija“ yra vienintelė oro eismo paslaugų, ryšių, navigacijos ir stebėjimo paslaugų bei oro navigacijos informacijos paslaugų teikėja civilinės aviacijos reikmėms taikos metu Lietuvos Respublikos oro erdvėje. Įmonė taip pat organizuoja ir koordinuoja paieškos ir gelbėjimo darbus, įvykus ar gresiant orlaivio avarijai.
    • Puslapio administratoriai:
    • Gediminas Braziulis
    • Jovita Žeimytė
    • Justė Kareivaitė