Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Antano Gustaičio aviacijos institutas Apie fakultetą Naujausia informacija VGTU bendradarbiaus su „Ellex Valiunas“ kuriant savivaldžių transporto priemonių įstatyminę bazę
Antano Gustaičio aviacijos institutas
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 4809
El. paštas avinst@vgtu.lt

VGTU bendradarbiaus su „Ellex Valiunas“ kuriant savivaldžių transporto priemonių įstatyminę bazę

2018-01-18
VGTU bendradarbiaus su „Ellex Valiunas“ kuriant savivaldžių transporto priemonių įstatyminę bazę
Susidomėjimas bepiločiais orlaiviais, savivaldžiais automobiliais bei jų teikiamomis galimybėmis nuolat auga. Šių sričių teisinis reglamentavimas dar tik kuriamas ir tvirtinamas. Kaip techniškųjų universitetų lyderis Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) siekia aktyviai įsitraukti į šį procesą, dėl šios priežasties šiandien pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp universiteto, VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto (AGAI) bei VGTU Transporto inžinerijos fakulteto (TIF) ir advokatų kontoros „Ellex Valiunas“.

„Advokatų kontora „Ellex Valiunas“ domisi savivaldžių automobilių ir bepiločių orlaivių teisiniu reglamentavimu Lietuvoje ir Europoje. VGTU ši sritis taip pat labai svarbi ir aktuali, nes AGAI planuoja kurti bepiločių orlaivių tyrimų centrą ir bandymų poligoną Kyviškių aerodrome. Taigi, kartu su VGTU AGAI ir TIF, sutarėme su „Ellex Valiunas“ bendradarbiauti siekiant perduoti žinias vieni kitiems, t. y. VGTU atstovai konsultuos bepiločių orlaivių ir savivaldžių automobilių ekspertiniais klausimais, o partneriai padės aiškinantis ir kuriant naująją šių sričių įstatyminę bazę“, – abipusio bendradarbiavimo planus įvardijo VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.


Pasirašydamas sutartį advokatų kontoros vadovaujantysis partneris Rolandas Valiūnas teigė, kad mokslo ir verslo sintezė gali atnešti geriausių rezultatų, todėl sveikina naujuosius partnerius ir tiki, kad tai darnaus ir ilgalaikio bendradarbiavimo pradžia. „Kontoros lyderystė įvairiuose sektoriuose nulėmė siekį stebėti rinką ir jos tendencijas, sekti inovacijas ir dažnu atveju tapti jų dalimi. Šiandien rinkos sąlygas diktuoja technologinės inovacijos, todėl tikiu, kad ši partnerystė bus ne tik abipusiai naudinga, bet turės teigiamos įtakos ir verslui“, – įsitikinęs jis.    
    
Pirmasis žingsnis įteisinant ir apibrėžiant savivaldes transporto priemones mūsų šalyje jau žengtas. „Šių metų pradžioje įsigaliojo naujas įstatymas, kuris reglamentuoja savivaldžius automobilius, tačiau jis priimtas tik jų bandymo tikslais, o iki pilno reglamentavimo dar lieka eilė neišspręstų teisinių klausimų, – pabrėžė „Ellex Valiunas“ partnerė Dovilė Greblikienė. – Tikime, kad suvienijus jėgas su transporto sektoriuje vienu stipriausių universitetų pavyks skatinti šio sektoriaus plėtrą, pritraukti naujas investicijas ir inovacijas bei kurti palankią aplinką savivaldžių transporto priemonių sričiai Lietuvoje“.

Abiejų šalių atstovai – advokatų kontoros vadovaujantysis partneris R. Valiūnas, partnerė D. Greblikienė bei advokato padėjėjas Arnoldas Puodžius ir VGTU atstovai rektorius Alfonsas Daniūnas, TIF dekanas Olegas Prentkovskis, AGAI dekanas Justas Nugaras bei prodekanas Linas Gelažanskas – parašais patvirtino sutartį, pagal kurią sutarė siekti glaudaus, aktyvaus ir ilgalaikio bendradarbiavimo bepiločių orlaivių ir savivaldžių automobilių, t. y. savivaldžių transporto priemonių, srityje.

Sutartyje numatytas bendras siekis pritraukti naujas investicijas Lietuvos savivaldžių transporto priemonių srityje, viešinti, skatinti ir pritraukti inovacijas Lietuvos savivaldžių transporto priemonių srityje. Taip pat VGTU su partneriais sieks tobulinti teisinę aplinką savivaldžių transporto priemonių srityje, kuri atitiktų naujausias tendencijas, gerąją praktiką bei mokslo institucijų ir verslo lūkesčius.


 
    • Puslapio administratoriai:
    • Gediminas Braziulis
    • Jovita Žeimytė
    • Justė Kareivaitė