Antano Gustaičio aviacijos institutas Apie fakultetą Naujausia informacija Antano Gustaičio aviacijos instituto doktorantas Tadas Masiulionis sėkmingai apgynė daktaro disertaciją

2017-06-22
Sveikiname Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos instituto doktorantą Tadą Masiulionį birželio 19 d. sėkmingai apgynus Transporto inžinerijos mokslo krypties daktaro disertaciją tema „Automatizuota orlaivio pilotavimo vertinimo sistema“. Mokslinio darbo vadovas — prof. habil. dr. Jonas Stankūnas.

Doktoranto Tado Masiulionio disertacinio darbo tikslas ir rezultatai skirti svarbiam oro transporto klausimui, skrydžio saugos užtikrinimui, kuris tiesiogiai priklauso nuo orlaivio piloto kvalifikacijos, jo gebėjimo tiksliai pilotuoti oro erdvėje. Pilotuojamo orlaivio trajektorijai  vertinti ir vertinimo rezultatams pateikti buvo sukurta automatizuota orlaivio pilotavimo vertinimo sistema skirta skrydžio analizei atlikti.

Klaipėdos universiteto inžinerijos katedros profesorės, vienos iš disertacijos gynimo komisijos narės, teigimu, disertacijoje pasiūlyta šiuolaikiška ir naujausias technines priemones naudojanti vertinimo metodika, kurios galutinis rezultatas yra automatizuotas ir visoms skrydžio užduotims bei mokomųjų ir kitų skrydžių vertinimui tinkanti vertinimo priemonė.

Linkime idėjų ir sėkmės tolesniame mokslininko kelyje.