Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Antano Gustaičio aviacijos institutas
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 4809
El. paštas avinst@vgtu.lt

Apie fakultetą

1993 m. įkurtas Vilniaus Gedimino technikos universiteto (toliau - VGTU) Antano Gustaičio aviacijos institutas (toliau - AGAI) – pirmasis nepriklausomoje Lietuvoje pradėjęs ruošti aukščiausios kvalifikacijos specialistus civilinei ir karo aviacijai.
 
Institutas per savo gyvavimo istoriją tapo pripažintas ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu. Instituto pedagoginis bei administracinis personalas aktyviai dalyvauja tarptautiniuose aviacijos mokslo projektuose, tarptautinių organizacijų veikloje, mokslo ir organizaciniuose komitetuose, bendradarbiauja su kitais institutais ir organizacijomis. 
 
Aviacijos sektorius yra vienas iš sparčiausiai augančių sektorių pasaulyje, todėl instituto tikslas – tapti vienu iš regionų lyderių aviacijos specialistų rengimo srityje, ruošti aukščiausios kvalifikacijos specialistus bei populiarinti aviaciją Lietuvoje. 
 
Šiuo metu AGAI studijuoja daugiau kaip 450 studentų ir šis skaičius kiekvienais metais vis auga. Institute organizuojamos trijų pakopų – bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros studijos. Studentai gali rinktis šias studijų programas: vientisąsias studijas – orlaivių pilotavimą ir skrydžių valdymą; bakalauro  - avionikos, aviacijos mechanikos inžinerijos; magistro - aviacinės elektronikos, aviacinės mechanikos inžinerijos. Nuo 2015 m. buvo patvirtinta nauja inovatyvi Inžinerinės ekonomikos ir vadybos magistrantūros studijų programos specializacija – Aviacijos vadyba.
 
Institutą sudaro dvi katedros: Aviacijos technologijų katedra, vadovaujama dr. Vytauto Rimšos bei Aeronautikos inžinerijos katedra, vadovaujama doc. dr. Eduardo Lasausko. Institute taip pat veikia specializuoti praktinio rengimo padaliniai – skrydžių praktikų bazė, skrydžių valdymo praktikų bazė bei aviacijos inžinerijos praktikų bazė (147 organizacija). Institutas plečia aviacijos specialistų mokomąją bazę – 2016 m. rugsėjo mėn. Linkmenų gatvėje duris atvėrė naujas treniruoklių ir laboratorijų korpusas. Jame sukoncentruota visa profesiniam aviatorių rengimui reikalinga įranga. Institute, taip pat veikia aviacijos specialistų kvalifikacijos tobulinimo centras, teikiantis reikiamus kvalifikacijos įgijimo ar tobulinimo teorinius bei praktinius kursus.
 
Nuo pat įsikūrimo institutas bendradarbiauja su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, su kuria nuo 2007 m. Antano Gustaičio aviacijos institutas dirba pagal jungtines studijų programas.
 
Kasmet institute organizuojamos dvi konferencijos: Lietuvos jaunųjų mokslininkų konferencijos „Mokslas – Lietuvos ateitis” teminė konferencija – „Aviacijos technologijos” ir Respublikinė mokslinė konferencija „AVIACIJA”.
 
Lietuvos Civilinės aviacijos administracija yra išdavusi visoms AGAI teorinio ir praktinio mokymo veikloms sertifikatus, patvirtinančius, kad ši veikla atitinka tarptautinių civilinės aviacijos organizacijų ICAO ir EASA standartų reikalavimus.
    • Puslapio administratoriai:
    • Gediminas Braziulis
    • Jovita Žeimytė
    • Justė Kareivaitė